28. 11. 2023

Buday to dokázal! Po brutálním knokautovat míří do UFC

Slovensko se může těšit na dvojité zastoupení v UFC. Slovenský těžkotonážník Martin Buday si v noci na ráno poradil v UFC Apex v Las Vegas ve známé show Dana White Contender’s Series s Lorenzem Hoodem (12-5) již v prvním kole a samotný prezident organizace na to okamžitě zareagoval kontraktem s nejslavnější organizací.

Bady ukončil nebezpečného soupeře na konci prvního kola tvrdým kolenem. Díky nekompromisnímu výkonu, ve kterém soupeře vícekrát tlačil na klec si získal přízeň organizace. 

Hoodovi nedovolil, aby prosadil svůj tvrdý postojářský styl a také proto se můžeme těšit na druhého Slováka, který bude hájit barvy v nejlepší MMA lize světa. 

Dana White tak neměl důvod váhat ve smyslu nabídky lukrativního kontraktu, Budayův trenér Attila Végh to i potvrdil na svém Instagramu. „Yes, kontrakt máme doma, druhý Slovák in UFC.“

„Zvládl si těžký zápas přesto, že si inkasoval tvrdé údery. Jsi silný bojovník v nejlepších letech a máš bilanci 9 vítězství a 1 prohra. Já potřebuji těžké váhy,“ řekl White.

Buday, který v červnu získal titulový opasek v československé organizaci Oktagon MMA, se v UFC pravděpodobně představí v roce 2022. “ Je to můj největší úspěch. Splnil se mi tím sen,“ řekl po zápase.