21. 5. 2024

Druhá porážka v řadě! Kleina přejel „Americký vlak“

Ľudovít Klein po vítězném debutu v nejprestižnější organizaci MMA prohrál druhý zápas v řadě. Na UFC Fight Night 195 v APEX v Las Vegas odklepal v čase 2:22 třetího kola. Američan Nate „Vlak“ Landwehr zvítězil v duelu pérové váhy technikou zvanou anakonda.

Divoký rváč Landwehr překvapil taktickým přístupem. Ruce držel netradičně vysoko, v problémech namísto přestřelek svazoval Kleina. 

První Slovák v UFC měl dobrý nástup, ale po klinči v polovině 1. kola nedokázal najít správnou vzdálenost. Opatrný Američan zaútočil v posledních 20 sekundách, možná zvrátil kolo na svou stranu a dodal si sebevědomí.

Klein otevřel 2. kolo kombinací zakončenou high kickem, ovšem „Vlak“ ho znovu rychle svázal. V klinči okopával nohy s cílem zpomalit. Landwehr v druhé polovině kola poprvé chytil škrcení zvané anakonda, Klein po necelé půlminutě vyvázl. Soupeř však měl navrch, koleny převážně na hlavu v thajském klinči postupně ničil prvního Slováka v UFC.

Lajoš se na konci 2. kola pouze zachraňoval. Docházela mu energie, soupeř mu znechutil zápas. Landwehr přečetl protivníka a eliminoval všechny jeho zbraně. Klein ho neměl čím ohrozit a zůstával před Američanem stát, před čím varovali odborníci.

Když se nedostával k ofenzívě, zkusil překvapivě takedown. Namísto zvratu to byl však projev zmaru. Klein na zemi nehrozil, naopak soupeř znovu uchopil anakondu a tentokrát ji dotáhl.

Změny nezúročil

Klein po osmi vítězstvích v průběhu čtyř let prohrál podruhé v řadě. V UFC má bilanci 1-2, celkově 17-4. V dalším duelu zabojuje o setrvání v nejprestižnější organizaci.

Lajoš po květnové prohře s Michaelem Trizanom avizoval „kopec změn“. Začal spolupracovat se silově-kondičním trenérem Miloslavem Cebom a mentálním koučem Radkem Šefčíkem.

Rodák z Nových Zámků přiznal, že před soubojem s Trizanem trpěl v posledních týdnech přípravy přetrénovanosti. Poučen se řídil heslem „méně je někdy více“. „Profesionalizoval jsem přípravu,“ hlásil. Změny však nezúročil.

Landwehr je bývalý šampion prestižní ruské organizace M-1, kde před přestupem dvakrát obhájil titul. Do zápasu s Kleinem vstoupil s bilancí 1-2 v UFC, kromě vítězství na body dostal dvakrát knockout v 1. kole. Ve zlomovém duelu zabral a zasloužil si zřejmě nový kontrakt. Celkově má ​​rekord 15-4.