16. 4. 2024

Dlouho očekávaný MMA zápas se blíží: Půjde o vyřizování účtů?

Československá MMA organizace Oktagon završí další kalendářní rok ve velkém stylu. Den před Silvestrem se uskuteční jedna z největších akcí v historii této organizace, její součástí bude rovněž dlouho očekávaný zápas mezi českým Matějem Peňázem a slovenským Vlastou Čepem.

Mezi touto dvojicí tvrdých chlapíků to již dlouhodobě vře. Peňáz se se slovenskými bojovníkem se srbskými kořeny dlouhodobě popichuje i na sociálních sítích a fanoušci si o tento zápas doslova ptali.

„Zápas si přeji po tom, co jsem musel kvůli zdravotním problémům odstoupit ze superfinále undergroundu. Neberu to jako vyřizování si účtů, zápas chci prostě kvůli tomu, že jsem chtěl turnaj vyhrát, nyní to budeme moci dokončit, „ ozřejmil svůj pohled na plánovaný duel český bojovník Matej Peňáz.

Ten všechny svoje dosavadní soupeře knockoutoval v prvním kole. Podobný scénář by rád zopakoval i v souboji proti slovenskému bojovníkovi. Čepo je však v MMA o cosi zkušenější, dosud nastoupil na osm zápasů, což je o rovnou polovinu více než Matěj.

„Vlasto má sice více zápasů v MMA, ale ti soupeři nebyli na nějaké extrémní úrovni. I díky tomu, že jsem porazil Strelczyka, za favorita považuji sám sebe, „ sebevědomě říká pro český portál sport.cz Peňáz, který při porovnávání vytahuje posledního přemožitele Vlasta Čepa, kterého on dokázal zdolat.

Oba nadcházející soupeři se už dlouhodobě popichují prostřednictvím sociálních sítí, Čepo se po posledním vítězství nad Srbem Kosticem vyjádřil, že Peňáze, jehož přezdívka je Money „rozmění na drobné“. 

Stylově jsou oba zápasníci elitní postojáři. Čepo má základy v boxu, Peňáz v kickboxu. Případný knockout tak bude viset ve vzduchu z obou stran.