28. 3. 2024

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na palubovce Toronta, Utah nestačil na Orlando

Basketbalisté Brooklynu zvítězili v zápase NBA na palubovce Toronta 116:103. Přispěl k tomu 31 body Kevin Durant, jeho spoluhráč James Harden zaznamenal 28 bodů, z toho 16 ve čtvrté čtvrtině. Nets zvítězili v pátém zápase za sebou.

„Naše obrana fungovala tak, jak jsme potřebovali. Jejich střelám jsme zabránili a naše jsme proměnili,“ citovala Duranta agentura AP.

Oklahoma City doma zdolala San Antonio Spurs 99:94 a získala třetí vítězství v sezóně. Domácí první čtvrtinu prohráli o 14 bodů, poté ale zabrali a dokázali duel otočit. „Když jsme zjistili, jak máme hrát, rychle jsme se přizpůsobili,“ řekl trenér Thunder Mark Daigneault.

V dresu vítězů se střelecky s 20 body nejvíce dařilo náhradníkovi Mike Muscalovi, který si vylepšil osobní maximum v sezóně.

Obhájce z Milwaukee prohrál ve Washingtonu 94:101 a utrpěl šestou porážku z deseti zápasů. Už osmé vítězství z devíti duelů zaznamenalo Golden State po triumfu 120:107 v Houstonu.