TOP 10 největších basketbalových arén na světě

Za velkou louží je v celé řadě měst a států vnímán basketbal jako sport číslo jedna nebo dva. Zvláště, pokud se bavím o slavné NBA! Moderní arény jsou na zápasy narvané k prasknutí a diváci si užívají plný komfort.

10.místo: Araneta Coliseum

Smart Araneta Coliseum nebo The Big Dome je krytá víceúčelová sportovní aréna, která je součástí města Araneta City v oblasti Cubao v Quezon City na Filipínách.

Je to jedna z největších krytých arén v Asii a je to také jedna z největších kopulí s jasným rozpětím na světě. Na basketbalová utkání pojme 15 959 diváků.

9.místo: United Center Štark Arena

Aréna Štark, známá také jako Bělehradská aréna, je víceúčelová krytá aréna v srbském Bělehradě. Je koncipován jako univerzální sál pro sportovní, kulturní akce a další programy.

Svoje basketbalová utkání zde hrají oba přední srbské kluby Crvena Zvezda i Partizan. Aréna pojme 18 386 diváků.

8.místo: Rocket Mortgage FieldHouse

Rocket Mortgage FieldHouse je víceúčelová aréna v centru Clevelandu ve státě Ohio. Budova je domovem Cleveland Cavaliers hrajících NBA.

Kapacita haly na basketbalové zápasy je 19 432 diváků.

7.místo: United Center

United Center je krytá sportovní aréna v Chicagu. Je pojmenována podle sponzora United Airlines a je domovem hokejových Chicaga Blackhawks, ale hlavně Chicaga Bulls hrající NBA.

Kapacita pro basketbalové zápasy tu činí 20 917 diváků.

6.místo: Thompson–Boling Arena

Boling Arena je víceúčelová aréna v areálu University of Tennessee v Knoxville v Tennessee. Aréna byla otevřena v roce 1987. Je domovem basketbalových týmů Tennessee Volunteers a Lady Vols.

Aréna pojme 21 678 diváků.

A těch 5 největších?

Instagram did not return a 200.