30. 5. 2024

Analýza Zlín vs Pardubice: Rozloučí se Berani vítězně?

Berani nastoupí na nějakou dobu ke svému poslednímu extraligovému utkání, na závěr tak budou chtít porazit trápící se Pardubice. Zlín bude hrát jedině o čest, prohrál ovšem čtyři z posledních pěti duelů.

Naposledy nestačil na rozjetou Spartu 1:4, neměl moc velký nárok, trefil se pouze veterán Bedřich Köhler, jeden z mála borců, který zažil vítěznou sezonu 2013/14.

Berani už ale vypadají jako druholigové mužstvo, odešlo spoustu opor, nedávno to byli Kašík, Claireux, Ferenc a Karafiát.

Dynamo toho bude chtít využít, už by bylo načase, svěřencům Richarda Krále svítí v kolonce osm proher v řadě. Perníkáři v neděli nestačili na druhý Třinec 2:3sn, prosadil se Cienciala s Košťálek.

V dovedností soutěži skóroval pouze nejproduktivnější hráč Pardubic Robert Říčka. Dominik Frodl ovšem pustil hned tři branky a o bod navíc tedy brali Oceláři. Hosté přesto neskládají zbraně, se svým výkonem byli více spokojeni než v předešlých duelech.

Kdy jindy by tak Pardubice mohly ukončit černou sérii proher, když ne proti nejhoršímu týmu soutěže, kterému už prakticky o nic nejde.

V případě výhry by se Dynamo mohlo dostat zpět do první čtyřky, musí ovšem počítat s prohrou Českých Budějovic.

Zdroj: ifortuna