30. 5. 2024

Analýza Ml.Boleslav vs Třinec: Potvrdí Oceláři formu?

Repríza loňského semifinále nabídne souboj Mladé Boleslavi a Třince, Bruslaři by si ještě chtěli vylepšit své tabulkové postavení a posunout se z 11. příčky, mohou pouze poskočit (bude záležet ovšem na výsledku duelu Olomouc-Kometa).

Středočeši se pomalinku začínali zvedat, vyhráli dvakrát za sebou, poté ovšem spadli zpátky na zem a podlehli Kladnu 0:2. Celkově se Boleslav extrémně trápí střelecky, koncovka je opravdu katastrofální, méně branek vstřelil pouze tragický Zlín.

V top 50 bodování mají domácí pouze jednoho zástupce a tím je Pavel Kousal. Velmi podprůměrnou sezonu prožívá David Šťastný, byl sice dlouho zraněný, i přesto se jeho výkony nedají srovnávat s minulým ročníkem.

Na druhé straně si Třinec odvedl svou klasickou práci, úřadující mistr skončil druhý, stejně jako minulý rok a nakonec si došel pro titul. Slezané dokázali naposledy odpovědět na sérii dvou porážek, jako jediný tým tak Třinec neprohrál v celé sezoně třikrát za sebou.

V neděli totiž porazil Pardubice 3:2sn, trefili se Roman s Douderou, v nájezdech se jednalo hned o tři úspěšné střelce (Svačina, Chmielewski a Nestrašil).

Hosté budou mít pro výhru lepší předpoklady, sice jim už o nic nejde, ale na Boleslav umí (skóre z posledních třech vzájemných zápasů – 15:3). Svěřenci Václava Varadi by si tedy v závěrečném kole extraligy mohli odvézt plný počet bodů.