30. 5. 2024

Analýza Kladno vs Sparta: Jágr a jeho show v O2 aréně?

V závěrečném extraligovém kole proti sobě nastoupí Kladno a Sparta, Rytíři jsou napsáni jako domácí tým, ale duel se odehraje v pražské O2 aréně. To vše se koná na základě nápadu Jaromíra Jágra, cílem bude poslat výdělek ukrajinským rodinám, O2 aréna je tedy ideální s kapacitou něco přes 17 000 diváků, mohlo by být vyprodáno.

Oběma celkům už co se týče tabulkového postavení o nic nejde, Pražané se probojovali do první čtyřky a zůstanou třetí, Kladno se bude ze 14. příčky připravovat na baráž.

Celek z metropole se přitom před několika týdny nacházel až na 10. místě, poté ale rudá mašina nabrala formu a aktuálně má sérii šesti výher v řadě. Naposledy svěřenci Jandače a Hořavy porazili poslední Zlín 4:1, opět úřadoval Filip Chlapík, zaznamenal tři body (2+1).

S celkovou bilancí 30+37 ho s jistotou nikdo nemůže ohrozit a zůstane králem bodování. Soupeř z Kladna se sice baráži nevyhnul, ale v roce 2022 předvádí solidní výkony. Po dvou porážkách ovšem Středočeši nestačili na Kometu 0:3.

Nakonec to Kladno nemuselo tak příliš mrzet, opačný výsledek by nic nezměnil, Karlovy Vary totiž porazily Plzeň a odskočily. Těžko říci co od zápasu očekávat, zda mužstva budou šetřit své hráče nebo naopak do toho půjdou naplno před zaplněným hledištěm.

Favoritem je sice Sparta, ale Jágrova parta si v této sezoně odvezla z Prahy celkem pět bodů, Kladenští by tak mohli získat min. 1 bod.