30. 5. 2024

Analýza Karlovy Vary vs Litvínov: Kdo projde do předkola?

Karlovy Vary si to v závěrečném utkání základní části rozdá s Litvínovem, ze všech zápasů 60. kola toto bude zřejmě ta nejnapínavější bitva. Půjde totiž o postup do předkola play off, třináctá Energie ztrácí na dvanáctou Vervu jeden bod.

Celek z lázeňského města ovšem přijde o výhodu domácího prostředí, KV aréna bude nově centrem pro ukrajinské uprchlíky. Utkání se tak bude hrát v chomutovské ROCKNET aréně, Karlovarští se s tím pokusí nějak poradit a navázat na své poslední vítězství s Plzní 3:1.

Pro Vary se duel nevyvíjel dobře, ztrácely 0:1, ale nakonec díky gólu Martina Kohouta a velmi šťastné trefě Petra Koblasy otočily skóre. Do prázdné branky ve vlastním oslabení pojistil tři body Tomáš Havlín. Cheza se naopak bude snažit odvracet porážku s Olomoucí 2:3, již toto klání jí mohlo zajistit předkolo.

Skórovali Strejček s Hrbasem, Litvínov ovšem neudržel vyrovnaný stav a David Krejčí rozhodl dokonce ve vlastním oslabení o třech bodech pro svůj tým. Chemici potřebují předvést lepší výkon, musí se ukázat opory, Richard Jarůšek se naposledy trefil v listopadu.

Mělo by se jednat o vyrovnané klání, mírně navrch by ovšem mohla mít Energie, v posledním zápase definitivně unikla baráži a nebude na ni takový tlak.

Zdroj: ifortuna