26. 5. 2024

Analýza Olomouc vs Kometa Brno: Udrží Hanáci formu?

Hanáci před předkolem ladí formu, vyhráli čtyřikrát za sebou. V nedělním utkání porazili Litvínov 3:2. Skóre otevřel Káňa, poté se prosadil Jan Bambula.

Vyrovnaný stav poté nerozsekl nikdo jiný než David Krejčí, prosadil se ve vlastním oslabení a rozhodl o třech bodech ve prospěch svého mužstva. Daří se také gólmanům, Konrád i Jan Lukáš předvádí spolehlivé výkony.

Mora se tak aktuálně nachází na 9. místě, posunout se již nemůže, naopak může spadnout, sesadit ji může právě Kometa. Té se také začalo alespoň trochu dařit, vyhrála dvakrát v řadě, naposledy doma vynulovala Kladno 3:0.

Premiérovou nulu v brněnském dresu zaznamenal Matej Tomek, rozhodující branku obstaral Andrej Kollár, dále skóroval Holík a Tomáš Vincour.

Moravané s celkovým průběhem sezony určitě nemohou být spokojeni, tento tým nepodával stabilní výkony a určitě měl na víc. Klíčová fáze ročníku ovšem teprve přijde, Brno by si ještě chtěli vylepšit svou pozici a porazit velmi urputného soupeře.

Na obou stranách bude chybět několik hráčů, mělo by se jednat o vyrovnané utkání, v těch posledních osmi padlo maximálně pět gólů, to by mohlo platit i dnes.

Zdroj: ifortuna