26. 5. 2024

Analýza: Liberec vs Vítkovice: Prosadí se Lakatoš ?

Bílí Tygři už o přímý postup do čtvrtfinále zabojovat nemohou, jsou na 8. místě, můžou ovšem přeskočit svého soupeře z Vítkovic. Celkově by si chtěl Liberec zlepšit náladu, prohrál tři z posledních čtyř utkání, naposledy s Českými Budějovicemi 3:5.

Severočeši přitom vedli 3:2, trefili se Faško-Rudáš, Vlach a Najman. Nakonci třetího dějství ale přišla gólová smršť Motoru, který stav otočil třemi vstřelenými brankami.

Za své předvedené výkony v novém roce se ovšem celek z Podještědí nemusí stydět, druhá polovina sezony byla z jejich strany mnohem lepší a to by si chtěl držet i v klíčové fázi ročníku.

Ridera by na druhé straně chtěla navázat na dvě výhry v řadě, v neděli si poradili s vítězem prezidentského poháru z Hradce 3:1. Jako první střelecký účet Ostravanů otevřel Jakub Stehlík, ve třetí periodě rozhodl z přesilovky produktivní zadák Solovyev a do prázdné trefil pojistku Krenželok.

Hosté na začátku nevypadali nijak oslnivě, mužstvo hodně držel gólman Aleš Stezka. Týmu chyběla hlavně ofenzivní produktivita a ta se zlepšila s příchodem Dominika Lakatoše.

Lakatoš patří k nejlepším hráčům extraligy, sbírá téměř bod na utkání a v Liberci to velmi dobře zná, ve své nováčkovské sezoně s ním vyhrál v roce 2016 mistrovský titul, proti svému bývalému klubu by se mohl prosadit.

Zdroj: ifortuna