25. 5. 2024

Analýza Hr.Králové vs Motor Č.Budějovice: Zajistí si hosté první čtyřku?

Vítěz prezidentského poháru v závěrečném kole přivítá České Budějovice, bude to velký souboj dvou rivalů. Hradec si může v této sezoně libovat, málokdo tipoval, že právě Mountfield se po základní části umístí na 1. příčce před týmy jako Třinec, Sparta nebo Pardubice.

Lvi ovšem naposledy padli s Vítkovicemi 1:3, Aleše Stezku překonal pouze kapitán Radek Smoleňák. Domácí tato porážka příliš mrzet nemusí, o nic jim nešlo, i tak by si určitě před play off chtěli zlepšit náladu a porazit Motor.

Tomu jde ještě o hodně, konkrétně se udržet na 4. místě a zajistit si tím přímý postup do play off.

Formu Jihočeši určitě mají, bodovali čtyřikrát po sobě, z toho třikrát za plný počet bodů. Naposledy v důležitém klání přetlačili Liberec 5:3. Vývoj duelu přitom pro Budějovice nevypadal vůbec dobře, přibližně pět minut před koncem ztrácel 2:3.

Osud tří bodů si tak do svých rukou vzal veterán Lukáš Pech, nejdříve vyrovnal, poté nahrával Jiřímu Ondráčkovi na vítěznou branku a do prázdné vše pojistil Michal Vondrka. Hosté by potřebovali další skvělý výkon svých veteránů, které mužstvo tahají celou sezonu.

Celkově si Budějovičtí umí s Hradcem poradit, ve vzájemných duelech této sezony získali šest bodů, i tentokrát by mohli bodovat a získat alespoň dva body.

Zdroj: ifortuna