22. 6. 2024

Analýza zápasu NY Rangers – St. Louis: prodlouží Blues svou vítěznou sérii?

V noci na středu se v NHL utkají dva týmy, které mají přibližně stejný počet bodů – NY Rangers a St.Louis Blues.

NY RANGERS JSOU SILNÍ V OBRANĚ

NY Rangers se nacházejí v sestupovém pásmu do play-off a v současné době jsou na šestém místě Východní konference. „Rangers nedávají mnoho gólů, ale za zmínku stojí především jejich výborná defenziva, protože inkasovali třetí nejmenší počet branek v lize.

Brankář Igor Šestorkin je v těchto statistikách s 94,10% úspěšností zákroků a průměrem 1,95 inkasovaného gólu na zápas nejlepší v NHL.

O body se stará několik produktivních hráčů jako Artěmij Panarin, Mika Zibanejad, Chris Kreider a ofenzivní obránce Adam Fox. „Jezdci“ teď dvakrát v řadě nebodovali, ale předtím vyhráli pět ze šesti zápasů (jeden po nájezdech) a jen jeden z nich byl po nájezdech.

ST. LOUIS V DOBRÉ FORMĚ

Louis má o jeden bod méně a o jeden odehraný zápas méně než NY Rangers. Blues mají také velmi dobrou defenzivu, ale vstřelili mnohem více gólů než jejich nejbližší soupeř.

Mají poměrně vyrovnaný tým, o body a góly se stará širší spektrum hráčů. V současné době se jim daří, protože šest z předchozích sedmi zápasů vyhráli v základní hrací době a pouze jeden v prodloužení. Čtyřikrát v řadě vyhráli po 60 minutách.

NA CO DOPORUČUJEME VSADIT?

NY RANGERS – ST. LOUIS 2

Počet gólů menší než 5,5

Oba týmy se setkávají po dvou letech. Těžký zápas. Se současnou formou jsme spíše na straně hostů. Nemělo by padnout mnoho gólů.