30. 5. 2024

Analýza Philadelphia vs Minnesota: Kdo konečně zabere?

Program zámořské NHL nabízí v noci na pátek zajímavé střetnutí mezi Philadelphií a Minnesotou. Zajímavé je zejména z toho hlediska, že se proti sobě postaví jeden z nejhorších celků ligy a tým, který na tom není s formou úplně nejlépe a nutně potřebuje opět zabrat.

Tím prvně jmenovaným je Philadelphia, která je na posledním místě Metropolitní divize a v rámci celé soutěže je čtvrtou nejhorší organizací.

Trápení týmu dospělo do takového bodu, že se velmi reálně zvažuje odchod Claudea Girouxe a poté, co v létě odešel Jakub Voráček, je asi přestavba týmu v případě trejdu kanadské hvězdy nevyhnutelná.

Týmem, který není v ideální formě, je Minnesota. Wild tíží čtyři porážky v řadě s hodně bídným skóre 8:19. Podobné série dost komplikují Wild boj o postup do play-off.

Na rozdíl jednoho bodu se totiž dotáhl Nashville, dva body ztrácí pátý Dallas a pomalu se zvedá i šestý Winnipeg. Minnesota tak nutně musí zabrat, pokud nechce ze současného třetího místa Centrální divize spadnout.

A jaký jiný zápas je k tomu vhodnější, než právě souboj s jedním z nejhorších celků soutěže? Oba týmy se naposledy utkaly v prosinci 2019, což je hodně vousatá vzpomínka. Tehdy Wild zvítězili 4:1.