15. 6. 2024

Analýza West Ham vs Aston Villa: Koho forma je lepší?

West Ham prohrál naposledy těsně na půdě Liverpoolu 0:1 a přišel o svou čtyřzápasovou ligovou sérii bez porážky, která ho vrátila do boje o čtvrté místo. Reálnějším cílem Kladivářů ovšem zůstává udržení pohárových pozic, k čemuž budou body z domácího stadionu naprosto klíčové.

West Ham letos doma vyhrál jen polovinu ligových utkání (7-3-4) a ve třech případech zde prohrál i s aktuálně hůře postaveným týmem (Southampton, Brentford, Leeds).

První vzájemné měření sil s Aston Villou nicméně ovládl jasně 4:1, šlo o jeden ze čtyř duelů, ve kterých letos West Ham v lize vstřelil přesně čtyři góly.

Proti Villans se mu navíc v poslední době daří, vyhrál tři vzájemné duely v řadě, což se mu naposledy povedlo v polovině šedesátých let.

Dobře ale hrají i hosté, svěřenci kouče Gerrarda vyhráli již třikrát v řadě, nedostali ani jeden gól a sami se naopak prosadili celkem devětkrát. Aston Villa i West Ham patří mezi týmy, v jejichž zápasech letos branky nechybí, minimálně tři padly v 16 duelech Villy a 15 West Hamu.

Souboj dvou ve formě hrajících soupeřů by to měl jen potvrdit.

Zdroj: ifortuna