30. 5. 2024

Analýza Arsenal vs Leicester: Koho forma je lepší?

Souboj dvou týmů ve velmi slušné formě čeká na fanoušky na Emirates Stadium, Arsenal vyhrál už čtyřikrát v řadě a v boji o čtvrté místo má vzhledem k několika utkáním k dobru oproti svým soupeřům výhodu.

Leicester se zase probral, dvakrát v řadě zvítězil s čistým kontem a pomalu se drápe do lepší poloviny tabulky.

Svěřenci Brendana Rodgerse měli před sezónou jiné ambice (a jejich fanoušci jiná očekávání), nicméně umístění do desátého místa bude už letos považováno vzhledem k současné situaci za úspěch.

Leicester stále ještě bojuje v Evropské konferenční lize, která zůstává jeho jedinou možností na postup do příštího ročníku evropských pohárů, a motivace v souboji s Arsenalem možná nebude tak vysoká.

Minimálně nebude taková, jakou mají domácí Kanonýři, kteří by se po letech odmlky chtěli zase vrátit do Ligy mistrů, k čemuž jednoznačně potřebují potvrdit své poslední výkony ve vzájemných duelech.

Arsenal porazil Leicester dvakrát v řadě, včetně úvodního letošního vzájemného měření sil (2:0). Na rozhodnutí si ale jeho fandové budou možná muset počkat, poslední čtyři góly doma totiž vstřelil až ve druhém poločase.

Zdroj: ifortuna