26. 5. 2024

Analýza Everton vs Wolverhampton: Zabere Lampardova družina doma?

Pět inkasovaných branek od Tottenhamu mělo pro Everton za následek jediné – svěřenci Franka Lamparda prohráli už tři ligová utkání v řadě, ve kterých navíc nedali ani jeden gól, a před startem tohoto kola měli na pásmo sestupu náskok už jen jediný bod.

Lampard po utkání prohlásil, že do Evertonu nepřišel s žádnou kouzelnou hůlkou, kterou mávne a vše se hned jako zázrakem spraví.

Toffees to budou mít v závěru sezóny hodně složité, po 25 kolech mají jen 22 bodů, což je nejméně v historii (v nejvyšší soutěži) a mnozí označovali jejich výkon v Londýně za nejhorší v celém ročníku.

Lamparda navíc nečeká ani snadný los, v závěrečných 13 vystoupeních ho čekají ještě týmy jako West Ham, Chelsea, Manchester United, Liverpool nebo Arsenal.

Ne, že by Everton zvládal souboje s těmi papírově slabšími o tolik lépe, ale tohle opravdu nevěstí nic dobrého. Bodový zisk v domácím klání s Wolverhamptonem, který venku prohrál dvakrát v řadě, se tak jeví jako naprosto klíčový.

Ale pozor, hosté předtím prohráli na půdě soupeřů v PL jen třikrát a v polovině z celkových 14 případů letos brali tři body (7-2-5).

Zdroj: ifortuna