26. 5. 2024

Analýza Southampton vs Watford: Seknou Svatí dalšího nováčka?

Southampton čeká v dalším kole Watford, se kterým v Premier League neprohrál už šestkrát v řadě (3-3-0) a v posledních třech případech ho vždy porazil. Hornets na jih Anglie navíc nejezdí vůbec rádi, z posledních devíti vystoupení na St. Mary Stadium totiž vyhráli jen jediné (1-2-6) a to v září 2017.

Southampton doma umí nejen na Watford, ale na ligové nováčky obecně. Z předchozích 39 takových ligových měření sil totiž prohrál jen tři (26-10-3).

Podobně dobrou má i bilanci proti kouči Hodgsonovi, který se uvolil pokusit zachránit Watford, sám ovšem Southampton porazil v 11 vzájemných soubojích jen třikrát. Statistika tedy hostům nakloněna není, o aktuální formě to pak platí také.

Watford na záchranu stále ztrácí, v posledních čtyřech kolech navíc třikrát prohrál a počáteční nadšení z nového kouče postupně vyprchává.

Southampton sice utrpěl dvě prohry v řadě, nicméně předtím prožíval velmi povedené období, které jeho kouči Hasenhüttlovi vysloužilo dokonce i zájem Manchesteru United. Saints znovu zaberou a za sestupem mířícího nováčka porazí.

Zdroj: ifortuna