26. 5. 2024

Analýza Leeds vs Norwich: Kdo vyhraje záchranářský duel?

Zdroj: Depositphotos

Kdy jindy než teď. Leeds má šanci porazit Norwich dvakrát během jedné sezóny poprvé od ročníku 1980/81 a tři body potřebuje jako sůl. Proti nováčkům soutěže nicméně umí. Od svého loňského návratu mezi elitu vyhrál šest z takových sedmi střetnutí a jediné body ztratil v prosinci, kdy pouze remizoval s Brentfordem (2:2).

Všechny série ale jednou končí, jak se ostatně fanoušci na Elland Road přesvědčili letos v lednu, kdy Leeds poprvé po 12 vystoupeních v řadě prohrál s týmem aktuálně sedícím v sestupovém pásmu (Newcastle).

Další podobná ztráta je teď vyloučená, nový kouč Jesse Marsch potřebuje bodovat. Od svého příchodu totiž zatím oba duely prohrál, naposledy v týdnu s Aston Villou 0:3.

Odvolání Marcela Bielsy se zatím minulo účinkem, Leeds táhne sérii šesti proher v řadě a jestli se někdo pod ním probere, nedopadne to vůbec dobře. Norwich už sice letos několikrát překvapil, ale momentálně se zdá, že všechny své síly už vyčerpal.

Také on prohrál již šestkrát v řadě (v lize pětkrát) a i když proti němu stáli silní soupeři, na jeho poslední pozici to nic nemění. Klidně se může stát, že letos sestoupí oba tyto týmy, ale více šancí má pořád ještě Leeds.

Zdroj: ifortuna