28. 5. 2024

Analýza Chelsea vs Newcastle: Budou mít Blues v hlavách sankce?

Chelsea si v týdnu předehrávala 30. kolo v Norwichi (3:1), kde si opět pojistila příslušnost k první čtyřce, a posunutí dalšího vystoupení na neděli jí určitě nevadí. V tomto ročníku Premier League totiž neprohrála ani jeden z dosavadních sedmi nedělních zápasů (4-3-0), a i když jí teď trápí nefotbalové problémy, nehodlá s tím jistě začínat.

Chelsea porazila Newcastle v Premier League v osmi z posledních deseti utkání (2 prohry), včetně předchozích tří v řadě. Newcastle nejezdí na Stamford Bridge naopak vůbec rád, z předchozích 27 ligových klání tady totiž vyhrál jen jediné (1-7-19).

Aby toho nebylo málo, hosté pak prohráli i 23 z posledních 24 venkovních ligových duelů proti týmům, které byly aktuálně na prvních třech místech, jedinou výjimku představuje loňská květnová výhra v Leicesteru (4:2).

Jenže pozor, Magpies jedou na nečekané vlně, v lize neprohráli už devětkrát v řadě (6-3-0) a jejich současné rozpoložení může přinést úspěch i v Londýně.

Newcastle navíc naposledy střelecky selhal na začátku ledna v poháru a gól do sítě dobře bránící Chelsea bude jen vyvrcholením jeho aktuálního zlepšení.