30. 11. 2023

Analýza Union Berlín vs Stuttgart: Odvezou si hosté záchranářské body?

Zdroj: Depositphotos

Zhoršenými výsledky se v posledních týdnech prezentuje Union Berlín, jenž po postupu do semifinále DFB-Pokalu přes druholigové St. Pauli (2:1) odjel s prázdnou z Wolfsburgu (0:1) a zaznamenal čtvrtou porážku z uplynulých pěti ligových zápasů (1-0-4).

Klub z hlavního města Německa opustil pohárové příčky, konkurenty však má stále na dosah, takže není bez šance, aby se poprvé v historii dvakrát za sebou představil na evropské scéně.

Die Eiserne jako obvykle těží z domácího prostředí na An der Alten Försterei, kde v lize pouze ve dvou z 12 utkání vyšli naprázdno (7-3-2).

Stuttgart otočil nepříznivě se vyvíjející zápas s Gladbachem a po devíti bundesligových duelech opět naplno bodoval (0-2-7), přesto zůstává předposlední, na barážovou pozici ale ztrácí jediný bod.

Aby se švábský tým zachránil, potřebuje se zlepšit na hřištích soupeřů – se sedmi body je tam druhý nejhorší (1-4-7), na čemž sobotní utkání, navzdory několika domácím hráčům s pozitivním testem na koronavirus, pravděpodobně nic nezmění.

Zdroj: ifortuna