4. 5. 2024

Analýza Vítkovice vs Olomouc: Kdo vyhraje moravskou sérii?

Moravská série dospěla do pátého rozhodujícího zápasu. Vítkovice vyhrály úvodní a čtvrtý zápas shodně 4:3 (první v prodloužení), druhý a třetí patřily Olomouci (3:1, 3:2).

Psychologická výhoda je přitom na straně Vítkovic, které v polovině posledního utkání prohrávaly 0:2 a zdály se být zlomené.

Závěrečnou třetinu ale vyhrály 3:1, na vyrovnávací gól Krejčího odpověděl za minutu Lindberg a vynutily si rozhodující utkání.

Vítkovice rozehrály sérii s virózou, která vygradovala během druhého utkání, ale také tuto nesnáz tým zvládl a do sestavy se mu postupně vrátili víceméně všichni hráči.

Po dvou duelech nastoupil kapitán Polák, po třízápasovém trestu dnes může hrát zlý muž vítkovické sestavy Koch.

Olomouc je ve složité situaci, už se pomalu viděla po roce ve čtvrtfinále, nyní musí jet do Ostravy a hrát proti soupeři, který vstal z polomrtvých a který je zase plný sil.

Zdroj: ifortuna