18. 5. 2024

Analýza Liberec vs Kometa Brno: Kdo půjde dál a komu skončí sezona?

Přetahovaná o čtvrtfinále mezi Libercem a Kometou skončí podle očekávání pátým rozhodujícím zápasem pod Ještědem. V sérii zatím platí „můj dům, můj hrad“, i když oba týmy měly namále.

Bílí tygři ve druhém duelu vyrovnali na 2:2 při power play 18 vteřin před koncem a pak udeřili v prodloužení. Brno prohrávalo ještě na začátku 49. minuty posledního zápasu 0:2, třemi góly za 4 minuty a 22 vteřin ale výsledek dokonale obrátilo.

Kometa přitom nastoupila bez distancovaného Petera Muellera, americký kanonýr odpykával trest za seknutí holí do rozkroku protihráče.

Brno ale za jeho góly našlo náhradu už ve třetím střetnutí, které vyhrálo 4:2. Střelecky se našla slovenská klika v brněnské sestavě, o srovnání série se Krištof, Kollár a Ďaloga postarali dohromady pěti góly, prosadili se také dosud mlčící opory Holík se Zaťovičem.

Pokud se k nim přidá ještě Mueller, Kometa sérii otočí ze stavu 0:2 stejně jako loni s Vítkovicemi. Může to být i přes prodloužení.

Zdroj: ifortuna