20. 6. 2024

Analýza Viktoria Plzeň vs FK Pardubice: Jasná záležitost?

Zdroj: Depositphotos

Plzeň má za sebou úterní kvalifikaci o Ligu mistrů, když uspěla na půdě Sheriffu Tiraspol (2:1), a tak budou někteří hráči před důležitou odvetou odpočívat.

Mimo hru je i vykartovaný kapitán Hejda, který nedohrál v prvním kole proti Teplicím (2:2). Lavička západočeského týmu je sice široká, ale gólových hráčů na ni zase tolik nesedí.

Pardubice se už od jara trápí v koncovce, a tak to nevypadá na žádnou velkou přestřelku. Na hrotu Východočechů stále nastupuje veterán Černý, což je celkem nepochopitelné.

Sedmatřicetiletý útočník, který má nějaké to „kilečko“ navíc, postrádá rychlost a v žádné z posledních sezón v lize nedal více jak čtyři branky, což je pro základ opravdu velký luxus.

Pardubice se ke všemu stále sehrávají, přes léto nastala v týmu řada změn, hráči, včetně brazilských krajánků, ještě potřebují čas. To bylo vidět i v prvním kole, ve kterém Východočeši padli s Budějovicemi (0:2).

Úřadující mistr doma body nerozdává příliš často, a také tentokrát zvítězí. V utkání padnou ale maximálně 3 branky, přeci jen útočníci si zahrají vzhledem k odvetě LM nejspíš jen po poločasu.