15. 6. 2024

Analýza Union Berlín vs Hertha: Kdo ovládne Berlín?

Zdroj: Depositphotos

Velice zajímavý souboj se hned na úvod odehraje na An der Alten Försterei, kde Union Berlín v městském derby přivítá Herthu BSC.

Domácí mužstvo má za sebou další vydařenou sezonu – pátým místem ještě vylepšilo umístění z ročníku 2020/21 – podruhé v řadě si zahraje v pohárové Evropě, tentokrát si vyzkouší Evropskou ligu.

Úspěšný trenér Urs Fischer už se však nemůže spoléhat na nigerijského kanonýra Taiwa Awoniyho, jenž vyslyšel nabídku Nottinghamu Forest k návratu do Anglie.

Střelce 20 ligových gólů z uplynulých dvou sezon se pokusí zastoupit Jordan Siebatcheu (BSC Young Boys) a talentovaný Jamie Leweling (Greuther Fürth).

Union byl na přestupovém trhu jako tradičně velmi aktivní, ještě více změn se ale událo v táboře „Staré dámy“. Hertha se rozloučila s více než deseti hráči a při pohledu na nové akvizice je zřejmé, že kvantitativně i kvalitativně oslabila.

Pro fanoušky tradičního klubu to není dobrá zpráva, v loňském ročníku se Blau-Weißen zachránili až v baráži, proto jsou svěřenci nového kouče Sandra Schwarze znovu spojováni s bojem o udržení v 1. Bundeslize.

Na pohodě v hostujícím táboře jistě nepřidá ani vyřazení v prvním kole DFB-Pokalu od druholigového nováčka Eintrachtu Braunschweig.

Union Berlín poslední čtyři městská derby neprohrál (3-1-0) a jsem přesvědčený, že úspěšnou sérii proti městskému rivalovi prodlouží.

Zdroj: Fortuna