20. 6. 2024

Analýza Karabach vs Viktoria Plzeň: Přiveze Bílkova družina z Baku naději?

Plzeň čeká poslední krůček, aby se dostala do vysněné Ligy mistrů. Ve čtvrtém předkole potřebuje postoupit přes Karabach a šance obou klubů jsou vyrovnané.

Ázerbajdžánský celek by neměl být podceňován, v předešlých předkolech totiž dokázal vyřadit polský Lech Poznaň, švýcarský Zürich nebo maďarský Ferencváros.

Mužstvo gólově táhne Ibrahima Wadji, který se trefil v kvalifikaci o LM už čtyřikrát. Defenziva Viktorky navíc není v poslední době zrovna ideální.

Český mistr inkasoval branku v pěti po sobě jdoucích soutěžních duelech, což ukazuje dílčí problémy. Obrana rozhodně není v takovém rozpoložení jako vloni ve FORTUNA:LIZE.

Na druhou stranu svěřenci kouče Michala Bílka vše kompenzují směrem dopředu, střelecky se daří oběma útočníkům, jak Kliment, tak Chorý navíc mohou hrát vedle sebe, což je příjemné zjištění.

Právě dva metry Tomáše Chorého pak budou dělat domácím potíže, přeci jen na útočníka s takovými parametry nenarazí obrana každý den.

Rovněž Karabach umí ale směrem dopředu, alespoň branku vstřelil už sedmkrát v řadě, stejnou sérii drží i plzeňská Viktorie.

Pro hosty je mírným handicapem cestování, pro domácí zase fakt, že nehrají na svém domovském stadiónu. Vyrovnaný duel by měl ale přinést branky, gólově se prosadí oba týmy.

Zdroj: Fortuna