25. 9. 2023

Analýza Sigma Olomouc vs Zbrojovka Brno: Potvrdí Hanáci výhru z Ostravy?

Zdroj: Freepik

Sigma vstoupila do nového ročníku FORTUNA:LIGY na výbornou, když porazila rozdílem třídy (3:0) ostravský Baník, navíc na jeho půdě.

Vítězství to nebylo náhodné, mužstvo bylo lepší po všech stránkách a branek mohlo být i více. Sigma byla velice aktivní, silná běžecky, mužstvo dobře presovalo.

V dobrém světle se ukázaly letní posily Ventura a Zorvan, hodně aktivní byla i dvojice Chytil a Chvátal. Sigma tak získala sebevědomí, které by mohla zopakovat i v domácím prostředí.

Na Andrův stadión totiž zavítá nováček soutěže z Brna. Zbrojovka sice uhrála v prvním kole remízu se silným Slováckem (2:2), ale mužstvo mělo hromadu štěstí, když soupeř prospal začátek utkání.

Následně už by pohárový zástupce lepší a zápas mohl i otočit. Na cizích hřištích pak bude Brno o poznání méně nebezpečné v koncovce, tým bude hrát hlavně na brejky a standardky.

Olomouc bude naopak dominovat na míči a svého protivníka by měla přehrávat. Kompaktnější je i v obraně, a to navzdory konci Hubníka.

Sigma má obecně na Brno dobré vzpomínky v posledních čtyřech duelech tým z moravské metropole vždy porazila, ať už se jednalo o přípravné nebo ligové duely. Na tiket patří jednička.

Zdroj: Fortuna