24. 4. 2024

Analýza FC Slovan Liberec vs FK Teplice: Potvrdí domácí výsledek z Letné?

Slovan vstoupil do ligy skvěle, když si přivezl domů tři body z pražské Letné (2:1). Liberec Spartu v prvním poločase jasně přehrál, ve druhé půli měli navrch naopak Pražané.

Liberec ale ukázal, že umí zabrat i směrem dozadu a gólman Vliegen byl rozdílovým hráčem. Výborně se předvedl na stoperu rovněž mladý Prebsl, který trenérovi zamotal hlavu.

Proti Teplicím každopádně můžou nastoupit už zkušenější Plechatý i talentovaný útočník Kozák, naopak mimo hru bude s třísly patrně Ghali, v bolestech dohrával rovněž navrátilec Mara.

Také Teplice urvaly cenný bod s Plzní (2:2), a to ještě v poslední minutě neproměnily penaltu, nicméně úřadující mistr byl po většinu utkání lepší a mohl rovněž zvítězit.

Za Teplice se dvakrát trefil třicátník Urbanec (a ještě neproměnil pokutový kop), který zažil ve FORTUNA:LIZE premiéru po svém příchodu z Viktorky Žižkov.

Podobné utkání zopakuje v sezóně ale už jen stěží a „Skláři“ se budou v koncovce trápit. Liberec má rychlostně vybavené mužstvo, které řídí špílmachr Frýdek a ve většině fotbalových dovedností je na tom lépe, než soupeř, který vloni bojoval o záchranu.

Z posledních pěti vzájemných utkání vyhrál Liberec hned čtyřikrát, také tentokrát by měla mít družina kouče Kozla navrch.

Zdroj: Fortuna