28. 3. 2024

Analýza USA vs Německo: Zůstanou mladíci z Ameriky stoprocentní?

Poslední duel skupiny A. Zatímco tým mladých hráčů z USA útočí na první místo ve skupině, němečtí obhájci stříbra hrají o co nejlepší nasazení pro úterní osmifinále. Kdo uspěje?

Zprávy z USA:

Tým USA dosáhl ve svém druhém utkání ve skupině A prestižního vítězství nad rivalem z Kanady, když jej přemohl 4:2. Američtí mladíci tak mají po dvou výhrách (předtím deklasovali 8:0 domácí Čínu) na dosah triumf ve skupině i přímý postup do čtvrtfinále.

V zámořském derby je k úspěchu nasměrovaly dva góly na přelomu úvodních dvou třetin, ve 23. minutě šli do vedení 3:1. Soupeř se pak sice dostal na kontakt, ale v závěrečné části USA znovu odskočily na rozdíl dvou branek.

Mužstvo koučované trenérem Davidem Quinnem mělo v atraktivním klání s Kanadou podstatně méně střel (27:37), paběrkovalo na buly (16:41), a jednou dokonce inkasovalo při vlastní přesilovce. Podrželi ho však brankář Mann a dobrá efektivita, takže mu pasivita v některých důležitých ukazatelích nemusela nikterak vadit.

Zprávy z Německa:

Nadcházející protivník Američanů, Německo, se po jasné porážce od Kanady (1:5) trochu nečekaně nadřelo s domácí Čínou. Zápas s outsiderem zahájilo s přehledem, když i přes jednu neuznanou branku po první části vedlo 2:0 a krátce po přestávce přidalo třetí trefu.

Jenže to bylo z jeho strany vše a v závěru se po dvou gólech pořadatelské země muselo za stavu 3:2 strachovat o výhru.

Pokud jde o statistiky, předčili Němci Číňany jasně v počtu střel (38:16), jedním inkasovaným gólem však také doplatili na šestici vyloučených. Sami pohrdli třemi početními výhodami.

Historie a predikce:

Němci Američany na velkých akcích neporazili od května 2017, od té doby se na MS táhne šňůra jejich čtyř porážek s tímto sokem. Loni v Rize se USA radovaly jak ve skupině (2:0), tak v zápase o bronz (6:1).

I tentokrát jsou Američané sázkovými kancelářemi vysoce favorizováni.