20. 4. 2024

Analýza Čína vs Kanada: O kolik to bude?

V tomto duelu nezní otázka: kdo vyhraje, ale spíše o kolik vyhraje. Jako o téměř jistém vítězi se bavíme samozřejmě o Kanadě. Domácí Čína s množstvím naturalizovaných hráčů dokázala v sobotu potrápit Němce…

Zprávy z Číny:

Reprezentace Číny v posledním utkání překvapivě potrápila Němce, ačkoli nad ní vedli v 25. minutě už 3:0.

Domácí mužstvo, opírající se o řadu narychlo naturazilovaných cizinců nastupujících za Kunlun v KHL, dokázalo zápas pořádně zdramatizovat; postupně snížilo na rozdíl jediné branky, a v závěru tlačilo v power play dokonce na vyrovnání. Podlehlo těsně 2:3.

Tým vedený koučem Ivanem Zanattou měl proti Němcům ani ne polovinu střeleckých pokusů co soupeř (16:38), na rozdíl od něj ale využil jednu přesilovku a ubránil všechna tři oslabení. V tabulce skupiny A je po dvou utkáních (před Němci podlehl vysoko 0:8 USA) poslední čtvrtý s nula body a skóre 2:11.

Zprávy z Kanady:

Pro souboj Číny s Kanadou zřejmě hlavní otázka zní, nakolik důstojný výsledek asijský hokejový trpaslík uhraje. Javorové listy, na jejichž střídačku se po úraze vrátil coby hlavní trenér Claude Julien, sice ve svém druhém utkání ve skupině A padly 2:4 s USA, ovšem o jejich ambicích na turnaji nelze pochybovat.

V prvním mači porazily 5:1 Německo.Proti Američanům jejich severní sousedi otevírali skóre a měli statistickou převahu ve střeleckých pokusech (37:27). Soka též vyloženě dusili v kruhu pro vhazování (41:16), jenže ani to jim k zisku bodů nestačilo.

Zajímavostí zámořského klání byla trefa kanadského forvarda Knighta ve vlastním oslabení na průběžných 2:3 z 35. minuty zápasu.

Historie a predikce:

Číňané s Kanadou ještě nikdy nehráli a čeká je bez nadsázky křest ohněm.

Celek této země, která v minulosti mnohokrát ovládla olympiádu i mistrovství světa, by měl pro mančaft pořadatelského státu představovat neřešitelný problém, a to i přesto, že na olympiádě, především ke škodě zámořských týmů, nefigurují hráči z NHL.