Analýza Teplice vs AC Sparta Praha: Zaberou konečně Letenští?

Sparta v posledních třech kolech FORTUNA:LIGY pokaždé jen remizovala a herní projev týmu je slabý. Fanoušci letenského celku tak už tuší, že ani letos nebude tým bojovat o titul.

Pražané totiž poztráceli body s papírově slabšími soupeři.

S Bohemkou, Zlínem i Jabloncem navíc mohla prohrát, tým podržel ve zmíněných duel gólman Holec, který se tak částečně vykoupil za minely ze začátku sezóny.

Spartě chybí ve hře větší rychlost i kreativita, mužstvu vůbec nesedí, když hraje na dva defenzivní záložníky.

Jako v předešlých ročnících se tlačí do koncovky málo hráčů. Klubu pak vyloženě škodí příchod Jankta, od té doby se mužstvo trápí.

Reprezentační záložník je doslova nulový, s ním hraje tým prakticky v desíti. Přesto všechno má Sparta poslední možnost, jak se chytit.

O víkendu totiž zavítá do Teplic, které porazila už šestkrát v řadě (včetně poháru), ve většině vzájemných střetnutí si pak s chutí zastřílela.

Domácí jdou do zápasu ale se zvednutou hlavu, mužstvu se o víkendu podařilo otočit zápas s Jabloncem (3:2), což hráče muselo hodně povzbudit.

Střeleckou fazónu má Urbanec, který se trefil už čtyřikrát, dvě branky přidal Gningue, a konečně se prosadil i pracovitý Žák, který měl v koncovce hodně smůly.

Velkou motivaci bude mít i Fila, který přišel na hostování ze Slavie. Na druhou stranu domácímu celku nefunguje obrana, 17 inkasovaných branek je obrovský problém.

Sparta hraje letos venku lépe než doma, což potvrdí i na severu Čech, kde alespoň nejtěsnějším rozdílem zvítězí.

Instagram did not return a 200.