18. 7. 2024

Analýza Baník Ostrava vs Pardubice: Kdo ovládne souboj ze dna tabulky?

Zdroj: Depositphotos

Souboj ze dna tabulky uvidí Ostrava. Baník je po sedmi odehraných kolech FORTUNA:LIGY třetí od konce a na svém kontě má jen šest bodů.

Ambice klubu přitom směřovaly k evropským pohárům, jenže pod Vrbou se týmu příliš nedaří. Ještě hůře jsou na tom Pardubice, kterým patří poslední příčka a tým je ve velké krizi.

Mužstvu vůbec nefunguje obrana, 19 inkasovaných branek je žalostná vizitka. K tomu je potřeba přičíst nízkou disciplínu, Východočeši už třikrát v sedmi kolech dohrávali o desíti.

Naposledy se nechal vyloučit Brazilec Rosa, který bude tentokrát nuceně pauzírovat, do hry se naopak může vrátit Helešic.

Venku nezískaly Pardubice ani bod (0-0-3) a v průměru inkasují přes tři góly na zápas. Toho by mohl přeci jen využít trápící se Baník.

Ostrava má v sezóně i trochu smůlu, což potvrzuje jen lehce negativní skóre (9:12), které je v ostrém kontrastu s čísly hostů (4:19).

Domácí celek dokázal vloni Pardubice v obou případech porazit, a to poměrně jednoznačně (3:0 a 3:1), také tentokrát si spraví chuť a konečně získá před svými fanoušky tři body.