15. 6. 2024

Analýza Sigma Olomouc vs Plzeň: Budou Viktoriáni po Lize mistrů unavení?

Plzeň má za sebou první vystoupení v Lize mistrů a západočeský klub tvrdě narazil. Na Camp Nou schytal od Barcelony pořádnou lekci (1:5), tým se navíc hlavně bránil, respektive běhal bez balónu, a tak utkání sebralo mužstvu dost sil.

Hosté sice mají na české poměry široký kádr, ale přeci jen se postupně plní marodka (Kliment, Kopic), což snižuje zejména ofenzivní sílu mužstva.

Olomouc není pro hosty navíc zcela oblíbený soupeř, z posledních čtyř vzájemných klání se body třikrát dělily, jednou se z výhry radovala Plzeň.

Sigma v posledním kole FORTUNA:LIGY konečně vyhrála, když porazila Pardubice (2:0), mužstvo tak mělo alespoň na chvíli klid na trénink a přípravu.

Gólově se prosadil Pokorný, letní posila z Baníku si tak pojistila místo v základu. Zdravotně v pořádku je už Ventúra, který má potenciál být rozdílovým hráčem týmu, i když na hodnocení slovenské akvizice je ještě brzo.

Olomouc každopádně umí na Plzeň zahrát a na Andrově stadiónu lze očekávat dobrou návštěvu i vyrovnaný duel.

Výkon Plzně může ovlivnit únava i ztráta motivace (v úterý přijede Inter Milano), remíza o půli nebo na konci utkání tak není od věci.

Zdroj: Fortuna.cz