21. 5. 2024

Analýza Švýcarsko vs Dánsko: Boj o druhé místo?

Oba výběry se za určitých okolností stále mohou ucházet o druhé místo ve skupině B za suverénními Rusy. Zaberou konečně Švýcaři nebo se opět blýsknou Dánové?

Zprávy ze Švýcarska:

Dva zápasy, jediný bod. Švýcarsko z výsledkového hlediska nevstoupilo do olympijského turnaje ideálně, po herní stránce je to ale jiný příběh. Dokázalo se totiž vyrovnat Rusům i Čechům, opakovaně ale doplatilo na nízkou produktivitu.

Z 58 střeleckých pokusů totiž skončil v síti pouze jeden, postaral se o něj v početní výhodě útočník Gaetan Haas. Celek ze země Helvétského kříže má ostatně se střílením branek problémy dlouhodobě.

Už v osmi utkáních za sebou totiž nedokázal vstřelit víc než tři góly, naposledy se mu to povedlo na loňském světovém šampionátu v souboji s Velkou Británií (6:3).

Zprávy z Dánska:

Dánsko na senzační výhru nad Českem nenavázalo, z vítězné vlny jej bez sentimentu shodili Rusové. Seveřané jednomu z velkých favoritů celého turnaje podlehli 0:2, byť dlouho drželi naději na lepší výsledek.

Poprvé kapitulovali až v čase 28:18, sami toho ale směrem do ofenzivy příliš nevymysleli. Na gólmana Ivana Fedotova vyslali pouze 16 puků. Bolestí dánského mužstva byla disciplína, hned osmkrát totiž pykalo za nedovolené zákroky na trestné lavici.

Všechna oslabení sice svěřenci kouče Heinze Ehlerse dokázali ustát bez prolití krve, směrem do dalšího průběhu olympiády je to nicméně varovný signál.

Vzájemné zápasy:

Velkým favoritem je výběr Švýcarska. K tomuto tipu ostatně svádí i pohled na historickou bilanci. Od roku 2003 dokázali Dánové Švýcary porazit pouze jednou a to v přátelském utkání v roce 2017 (5:4).

Na loňském mistrovství světa v Rize brali však Švýcaři pouze hubenou výhru 1:0 po litém boji. Ten lze čekat i pod pěti kruhy.