28. 3. 2024

Analýza Německo vs Čína: Napraví obhájci stříbra dojem?

Napravit dojem z úvodního klání se pokusí stříbrní obhájci medailí ze ZOH 2018 z Německa. Svěřenci trenéra Toniho Soderholma nestačili v prvním zápase skupiny A na Kanadu, které podlehli 1:5.

Zprávy z Německa:

Proti javorovým listům nevyšel Němcům zejména úvod zápasu, když po 11 odehraných minutách prohrávali již 0:3. A ztrátu, kterou nabrali zkraje první třetiny, již nedokázali ve zbytku zápasu dotáhnout.

Německu se nedařilo v přesilovkách (0/4), kamenem úrazu byl také výkon brankáře. Devětadvacetiletý Mathias Niederberger si svoji premiéru pod pěti olympijskými kruhy představoval bezpochyby jinak.

Svůj tým v zápase příliš nepodržel, za jeho záda totiž zapadlo pět střel z 27.

Zprávy z Číny:

I domácí výběr doufal, že do turnaje vstoupí alespoň o trochu lépe. Čína ale výběr Spojených států ničím nepřekvapila a po slibné první třetině (0:1) herně úplně odešla. Výsledkem byl debakl 0:8.

Jediné pozitivem na výkonu Číňanů byla jejich střelecká aktivita. Na amerického gólmana letělo za zápas solidních 29 střel, efektivita v proměňování šancí však byla nulová.

Domácí mančaft nebyl schopen využít ani jednu z pěti nabídnutých přesilovek a v oslabení to taky nebyla žádná sláva. Z pěti početních výhod soupeře ubránila Čína jen tři.

Historie a predikce:

Hokejové národní výběry obou zemí se utkají vůbec poprvé v historii. Bookmakeři však mají jasno – vítězství Německa by mělo být víc než samozřejmé.