28. 5. 2024

Analýza Southampton vs Newcastle: Udrží Straky formu?

Southampton utrpěl v minulém kole vysokou prohru na půdě Aston Villy (0:4), ale jeho solidní devátou příčku to zatím nijak neovlivnilo, předtím totiž neprohrál sedmkrát v řadě. Saints usilují o své nejlepší za poslední léta a na jejich stadion míří Newcastle, který tady v Premier League vyhrál v minulých 20 případech jen dvakrát (2-5-13).

Z hlediska formy (posledních pěti utkání) jde o souboj druhého (Newcastle) a šestého (Southampton) nejlepšího týmu v lize a navzdory tabulkovému postavení nás čeká velmi zajímavý duel.

Newcastle totiž v roce 2022 v lize ještě neprohrál, čímž se může pochlubit už jen Liverpool, Southampton zase doma v lize nepoznal přemožitele desetkrát v řadě (5-5-0).

Na St. Mary pak domácí vyhráli čtyřikrát v řadě (vč. pohárů) a budou usilovat o první pětizápasovou vítěznou domácí sérii od roku 2016.

Newcastle je ale opravdu ve skvělé formě, více bodů v tomto kalendářním roce získaly jen Liverpool a Manchester City a bez bodu neodjede ani tentokrát. Venku ostatně bodoval již třikrát v řadě (2-1-0).