27. 7. 2024

Analýza Norwich vs Chelsea: Ubrání se Kanárci před nájezdem Blues?

Předehrávka 30. kola nepřišla pro domácí Norwich v ten úplně pravý čas, Kanárci prohráli čtyřikrát v řadě a trčí na posledním místě. Na jejich stadion navíc míří silná londýnská Chelsea, která s Norwichem neprohrála v žádném z předchozích 13 soubojů v Premier League (0-2-11) od prosince 1994.

První letošní vzájemné měření sil skončilo jasně 7:0 a Norwich nevypadá, že by měl formu, která by mohla nevalný výsledek odčinit.

Chelsea naopak zvítězila v lize už třikrát v řadě a naposledy o víkendu nad Burnley 4:0, když všechny góly nasázela ve druhém poločase.

Tým německého kouče Tuchela navíc umí vstupy do druhých poločasů na jedničku, mezi 46. a 60. minutou nasázel už 12 branek, nejvíce ze všech. Sázka na hosty ve druhé půli se může vyplatit, domácí přece jen ještě nějakou tu naději na záchranu živí a v úvodu klání budou jistě bojovat naplno.

S přibývajícím časem se ale kvalita a herní převaha projeví naplno a Blues si dojdou pro svou čtvrtou ligovou výhru s čistým kontem – to se jim naposledy povedlo v roce 2016, kdy na jejich lavičce seděl Antonio Conte.