27. 7. 2024

Analýza Manchester City vs Sporting: Budou domácí opět nadělovat?

Manchester vyhrál úvodní duel v Lisabonu 5:0. Soupeř ani jednou nevystřelil na branku a v podstatě už v poločase bylo rozhodnuto o postupujícím.

Jasně, může se stát zázrak, je to Liga mistrů, kde nikdo nevypustí ani minutu, ale tady už je prostě hotovo. „Citizens“ mají 3 výhry v řadě, o víkendu jasně ovládli derby s United (4:1) a stále drží těsný náskok na Liverpool v čele Premier League.

Nálada v týmu je tedy více než dobrá. Trenér Guardiola však určitě bude postrádat lídra obrany Rúbena Diase, který bude ještě pár týdnu mimo kvůli svalovému zranění. K dispozici nebude ani Nathan Aké.

Sporting o víkendu porazil na domácím stadionu Aroucu (2:0), ale stále ztrácí na vedoucí Porto – konkrétně 6 bodů. Hosté v prvním střetnutí totálně vyhořeli a teď navíc budou postrádat svou největší hvězdu – opět se totiž zranil Pedro Goncalves.

Před zápasem netrénoval ani Joao Palhinha, druhý nejdražší hráč v kádru, který je rovněž mimo hru. To rozhodně nejsou dobré vyhlídky pro celek z hlavního města Portugalska. Domácí budou opět dominovat a zvítězí v obou poločasech.