20. 6. 2024

Analýza Slovan Liberec vs Baník Ostrava: Vylepší si Vrbova družina na serveru Čech

Zdroj: Depositphotos

Liberec prohrál před týdnem na Slavii (0:3), ale tentokrát by to měl být úplně jiný zápas. Kouč Kozel má k dispozici až šest hráčů navíc (Talovierov, Valenta atd..), kteří nemohli před týdnem hrát vinou hostování.

V zahajovací sestavě Slovanu tak zaručeně proběhnou změny, do hry se vrátí nejlepší střelec týmu van Buren (6 branek).

Po zranění se dal rychle dohromady špílmachr Frýdek, který naskočil už v Edenu. Domácí tak mohou nasadit oproti minulému kolu hodně silnou sestavu.

U Nisy se mužstvu zatím příliš nedaří, Baník venku je pro změnu remízovým králem. Ostrava na cizích hřištích čtyřikrát remizovala, výsledky týmu ale celkově zaostávají za očekáváním.

Baník není psychicky odolným mužstvem, což předvedl i v posledním duelu s Budějovicemi (1:2), kdy prohrál, přestože byl výrazně lepším i aktivnějším celkem.

V Ostravě panuje velká nespokojenost s výsledky, tlak se pak přenáší na hráče i trenéry. Baníku se do hry sice vrátil po zranění Almási, proti Budějovicím byla vidět herní pauza, kterou prodělal.

Hostům nefunguje ale především defenziva, která je příliš pomalá.

Frydrych, Lischka nebo Fleišmann sice mají dobré parametry pro osobní souboje nebo hru hlavou, nicméně už jim chybí potřebná dynamika a obratnost, která je rovněž potřeba, zejména když se fotbal neustále zrychluje.

Baník tak opět narazí, Liberec naopak prolomí čtyřzápasovou sérii s Ostravou bez výhry.

Zdroj: Fortuna