20. 6. 2024

Analýza Slovácko vs Bohemians 1905: Odvezou si Klokani z Moravy body?

Zdroj: Depositphotos

Legendární kouč Bohemians, Tomáš Pospíchal, říkal, že „fotbal nemá logiku“ a do jisté míry to platí i letos, zejména při výsledcích Klokanů.

Pražský celek je v rámci FORTUNA:LIGY čtvrtý, ale drtivou většinu bodů získal na cizích hřištích, kde se v minulosti dlouhodobě trápil.

Naopak doma, kde se mužstvu vždy dařilo, to vypadá na podzim obráceně.

Bohemka má v kádru poměrně dost hráčů (Jindřišek, Kovařík, Dostál, Köstl atd..), které trápí limity v rychlostních dovednostech, alespoň částečně je kompenzuje příchod Drchala.

Sparťanská posila se poprvé trefila do sítě Plzně a může být přínosem. Jeho dravost a nasazení hosté potřebují, zejména když domácí mohou být unavenější.

Slovácko má v nohách další těžký pohárový duel s francouzským Nice, celek z Uherského Hradiště poměřil síly se soupeřem, který má obrovskou kvalitu.

Na druhou stranu moravský klub nemusel nikam cestovat a šíře kádru se zdá být oproti předešlým ročníkům dostatečně široká.

Slovácko umí na soupeře z hlavního města zahrát, z předešlých čtyř vzájemných duelů třikrát zvítězilo a jednou remizovalo.

Domácí ukázali letos na svém hřišti sílu především v evropských pohárech (Fenerbahce, Partizan), tentokrát se předvedou i v lize.

Zdroj: Fortuna