20. 6. 2024

Analýza Sigma Olomouc vs Slavia: Uspějí sešívaní na Hané?

Slavia ve čtvrtek padla v evropských pohárech doma s Kluží (0:1), čímž si notně zkomplikovala situaci na obou frontách.

Ve FORTUNA:LIZE je druhá, situace se zamotala i v rámci Konferenční ligy, tým se přitom potřebuje maximálně soustředit na obě soutěže a každý zápas.

Sešívané každopádně čeká v Olomouci těžké utkání, na cizích hřištích nejsou Pražané letos tak dominantní jako v minulosti, bilance 2-1-2 a skóre 8:7 je vše vypovídající.

Zápasy mezi hanáckým klubem a Slavií sice dlouhodobě hrají do karet úřadujícímu vicemistrovi, nicméně duely jsou to velice často hodně vyrovnané, třikrát po sobě zvítězila Slavia jen nejtěsnějším rozdílem (1:0).

Podobný výsledek lze očekávat i tentokrát, Olomouc je odpočatá a natěšená, očekává se solidní návštěva. Hostující trenéry naopak čeká přetěžký úkol jak prorotovat sestavu, příští čtvrtek v Kluži totiž potřebují nutně vyhrát.

To se může podepsat pod souhru týmu, herní projev nebude zdaleka tak dominantní. Zápas bude patrně dietnější na branky, což nahrává „underu“.

Sigma letos výhodu domácího prostředí zatím nedokázala příliš zhodnotit (0-1-3), a tak by se klidně mohl opakovat pro domácí tolik nepopulární výsledek 0:1.

Zdroj: Fortuna