18. 7. 2024

Analýza Sparta vs Slavia: Zůstanou body na Letné?

Zdroj: Depositphotos

Po prvním kole finále FORTUNA:LIGY zůstává situace v tabulce stejná. Sparta vede o dva body před Slavií, forma obou celků je ale naprosto odlišná.

Slavia hraje pohledný ofenzivní fotbal, zápasy se baví (s Bohemians 6:0 a 3:0, Baníkem 2:0), týmu se daří v koncovce, zlepšila se defenziva.

Klub z Edenu našel nové lídry (Ogbu, Jurečka, Douděra, Oscar), mužstvo si po vynucených změnách sedlo.

Skvělou fazónu má především tandem Jurečka – Douděra, který si náramně rozumí a je aktuálně hodně produktivní.

Družinu kouče Trpišovského navíc může hřát vědomí, že v posledním vzájemném duelu před deseti dny na Letné vyhrála v rámci poháru 2:0 a svého soupeře přehrála.

Také tentokrát by měli mít sešívaní navrch, tým je na tom lépe po běžecké, kombinační i taktické stránce, což je hodně.

Sparta je sice první, ale její výsledky z poslední doby jsou hodně upracované.

Výhra v Olomouci (1:0) byla z kategorie šťastných, to samé platí o zápasech v Liberci (3:1), s Plzní (2:1) nebo v lize se Slavií (3:3).

Mužstvu došla šťáva (Kairinen, Zelený), někteří hráči jsou z formy (Haraslín), další ukazují, že Sparta je pro ně „velký kopec“.

Tým se nedokázal vyrovnat s absencí Čvančary, jeho důraz a střelecká potence jednoznačně chybí. V obraně tým zmatkuje, na vině jsou změny, když vypadl Sörensen s Vitíkem.

Sparta neumí hrát navíc pod tlakem, v podobných zápasech dělá opakovaně chyby.

Kouč Priske nemá moc možností, jak něco změnit, což se projeví na Letné v plné nahotě. Slavia v derby opět zvítězí a posune se do čela tabulky.

Zdroj: iFortuna.cz