18. 4. 2024

Analýza Česko vs Kazachstán: Přijde povinná výhra?

Zdroj: Freepik

Po vydřeném vítězství 3:2 nad Slovenskem se Češi ve druhém zápase na šampionátu střetnou s papírově slabším soupeřem, jehož ale nelze podcenit.

I bez naturalizovaných cizinců (Svedberg, Valk, Blacker, Dietz…), kteří se odmítli vzdát původního občanství, a trenéra Skabelky, který nedostal do Lotyšska víza, porazili v úvodním zápase Norsko 4:3 po samostatných nájezdech a udělali tak důležitý krok k udržení mezi světovou špičkou.

Dá se říct, že Kazaši vytěžili z minima maximum, na vítězství jim stačilo 18 střel. Noři jich vyslali 34 a gólman Shutov rozhodně nepůsobil jistě.

Český tým se proti Slovákům rozjížděl pomaleji, dvakrát prohrával (0:1, 1:2), ještě do první přestávky ale výsledek obrátil a pak už  diváci v Rize marně čekali na další branku.

Gólovým hrdinou byl Lukáš Sedlák, nejlepší extraligový hráč se trefil v oslabení i přesilovce.

Ve hře pět na pět byl nejvíce vidět Filip Chytil, který navázal na podařenou sezonu v Rangers.

Druhý nejmladší hráč mužstva odehrál ze všech útočníků nejvíce minut (20), rozjel první gólovou akci, vytvářel šance pro spoluhráče a také se do nich dostával.

Jediné, co jeho dominantnímu výkonu chybělo, byl gól, o který ho připravila tyč.

Je ale jen otázkou času, kdy se prosadí a zápas proti Kazachstánu k tomu přímo vybízí, zvláště když je členem prvního přesilovkového komanda.