15. 7. 2024

Analýza Česko vs Lotyšsko: Skolí Jalonenova parta domácí výběr?

Zdroj: Freepik

Oba celky vstoupily do turnaje naprosto odlišně, Česko má po dvou zápasech na svém kontě plný počet bodů, Lotyšsko naopak dvakrát prohrálo.

Domácí celek je tak pod velkým tlakem a v Rize potřebuje nutně zabrat, pokud by totiž prohráli i s Českem, šance na play-off by se rapidně snížily.

Lotyšsko bude mít na své straně zaplněnou halu, druhou výhodou je pakt fakt, že včera tým odpočíval. Družina kouče Jalonena naopak nastoupí do hry necelých 24 hodin po zápase s Kazachstánem.

Český tým trápí zdravotní komplikace, včera nedohrál zápas Chytil, zcela fit nejsou také Chlapík a Smejkal. Do dnešního zápasu nastoupí v brance Vejmelka, tedy třetí gólman ve třech zápasech.

To není nikdy optimální situace, brankářský post je totiž nesmírně citlivý, a pokud gólmani necítí důvěru, chytají pod zbytečným tlakem.

Lotyšsko se každopádně pokusí český tým zaskočit a do zápasu vlétne s obrovskou energií, případné vedení by pak domácím hodně pomohlo.

Česko se na MS ale může opřít a individuality zejména Kubalík (2+2) se Sedlákem (3+2) září.

Na produktivitě mají podíl ale i čeští obránci, což je nesmírně důležité. Trefili se Zbořil a Košťálek, a právě posledně jmenovaný bek by mohl i dnes zaknihovat nějaký kanadský bod.

Košťálek patří mezi nejčastěji střílející hráče českého týmu vůbec, hraje přesilovku a má dobrou střelu.

Větší ice-time má na svém kontě ze včerejška z obránců pouze Kempný, což potvrzuje, že má i důvěru trenérů. Košťálek se tak i dnes blýskne brankou nebo asistencí.