Analýza Rennes vs Metz: Přiblíží se domácí Lize mistrů?

Zdroj: Depositphotos

Čtvrté ligové vítězství v řadě zaznamenalo Rennes minulé kolo s Lyonem, na jehož hřišti tamní celek přehrálo rozdílem třídy (2:4) a podruhé tak v této sezoně lyonskému celku vstřelilo čtyři branky – tentokrát se o ně zasloužila čtveřice Bourigeaud, Santamaria, Majer a Terrier.

Svěřenci Bruna Genesia ztrácí k místům zaručujícím minimálně kvalifikaci do Ligy mistrů jediný bod, takže nás čeká ještě opravdu velmi zajímavý souboj mezi druhou Marseille, třetím Nice a právě Rennes, popřípadě pátým Strasbourgem – všechny tyto celky dělí jen čtyři body.

Rennes se už navíc může plně soustředit na domácí soutěž, neboť celek z bretaňského regionu v osmifinálovém dvojzápase Konferenční ligy nestačil na anglický Leicester, s nímž navzdory čtvrtečnímu domácímu vítězství 2:1 vypadl celkovým rozdílem 2:3 a se soutěží se tak rozloučil.

Z tohoto vyřazení se budou muset hráči rychle vzpamatovat a v neděli před reprezentační pauzou absolvovat duel doma proti předposledním Métám.

Východofrancouzský celek se nadále extrémně trápí v koncovce, když ve čtyřech zápasech po sobě nevstřelil jediný gól a zároveň od začátku tohoto kalendářního roku se „Les Grenats“ prosadili jen dvakrát z devíti ligových duelů, což je žalostně málo.

Dílčím pozitivem může být však to, že se Méty v poslední době výrazně zlepšily v defenzívě, když inkasovaly pouze jednou z již zmíněných posledních čtyř ligových utkání, z nichž hned tři skončila výsledkem 0:0 (naposledy s Racingem Lens).

Domácí do utkání vstupují jako velcí favorité a tuto roli by měli jasně potvrdit. Vzhledem k solidním výkonům v defenzívě však žádný extrémní debakl v neprospěch hostujících Mét neočekávám a v utkání by měly padnout nanejvýš čtyři branky, což platilo i ve čtyřech posledních vzájemných duelech, které Rennes proti Métám ovládlo.

Zdroj: ifortuna