30. 11. 2023

Analýza Angers vs Brest: Odsoudí se domácí k sestupu?

Zdroj: Depositphotos

Sedmá porážka po sobě, tentokráte s Remeší 0:1, dosti pravděpodobně pomalu odsuzuje Angers k tomu, že v závěrečných deseti kolech bude tým ze západní části Francie hrát ještě o záchranu.

Na barážové umístění mají svěřenci Geralda Baticla náskok tří bodů, což se každým dalším kolem může změnit, neboť týmy z ještě nižších pater tabulky bojují o každý zápas jako o život (viz poslední překvapivá výhra Troyes nad Nantes nebo venkovní vítězství Lorientu v Clermontu).

Naposledy hrálo Angers dokonce téměř hodinovou přesilovku, nicméně velký tlak nedokázalo přetavit v žádný gól, a vyšlo tak v pátém z posledních sedmi ligových zápasů, které prohrálo, střelecky naprázdno.

Výsledkovou mizérii a střelecké trápení budou chtít „Les Scoites“ před reprezentační přestávkou prolomit v dalším domácím zápase na Stade Raymond-Kopa, kde se utkají s Brestem.

„Piráti“ se před zápasy tohoto kola nachází jednu příčku nad Angers a jsou momentálně také o šest bodů bohatší, což jim před tímto výjezdem může dodat jisté sebevědomí, které týmu Michela Der Zakariana po skvělé výhře v Lensu (0:1) srazila v minulém kole Marseille, jež v Bretani zvítězila poměrem 4:1.

Brest střídá poslední týdny dobré výkony s těmi špatnými, těžko tak předpovídat, co hráči vyprodukují v nadcházejícím zápase s Angers.

Rozhodně by nepřekvapil under 2.5 branek, který je v zápasech týmů z dolní poloviny tabulky vcelku dost populární, v pěti posledních zápasech v rámci nejvyšší soutěže bylo maximum dvou branek mezi těmito dvěma týmy k vidění hned čtyřikrát, a to se dá očekávat i tentokrát.

Co se týče výsledku, tak je v od pohledu v tomto vyrovnaném zápase dost pravděpodobná remíza.

Zdroj: ifortuna