21. 5. 2024

Analýza Lorient vs Strasbourg: Poutečou opět domácí sestupu?

Zdroj: Depositphotos

Druhá venkovní výhra v sezoně a zároveň druhá ze hřiště soupeře po sobě vyhoupla Lorient na sedmnáctou příčku a na sestupové pozice mají „Les Merlus“ před tímto kolem náskok čtyř bodů.

Svěřenci Christopha Pelissiera poté, co dostali tvrdou lekci doma s Lyonem (1:4) zaskočili Clermont a v souboji o záchranu přivezli vítězství 0:2 po brankách Koneho a Petrota.

Prvně jmenovaný skóroval v druhém venkovním zápase po sobě a celkově potřetí od svého zimního přestupu z norského Sarpsborgu, přičemž pokaždé to bylo po příchodu z lavičky náhradníků.

Tento týden před reprezentační přestávkou však čeká celek z bretaňského regionu další těžký soupeř, který na Stade du Moustoir přicestuje – bude jím Strasbourg.

Alsasané neprohráli už šest utkání po sobě a předešlá domácí výhra s Monacem, kterou vystřelil jedinou brankou stoper Djiku, byla v jejich podání další veledůležitou v bojích o Evropské poháry.

Družina kouče Juliena Stephana je navíc stále ve hře o vysněnou Ligu mistrů, na níž ztrácí z pátého místa jen tři body. V posledních dvou utkáních na hřištích soupeře Racing remizoval (St. Etienne 2:2, Remeš 1:1), další podobná ztráta by už mohla mrzet vzhledem k tomu, jak malé bodové manko má Strasbourg na druhou příčku.

Přesto však raději znovu pojišťuji vítězství celku z Alsaska formou sázky „zápas bez remízy“, kde opět najdeme solidní kurz a v případě dalšího nerozhodného výsledku se vklad vrátí.

Zdroj: ifortuna