22. 6. 2024

Analýza Polsko vs Švédsko: Kdo postoupí na MS?

Rozhodující duel o postup na MS odehraje Švédsko v Polsku. Přemožitel Česka má v nohách 120 minut a výkon, který zrovna nepřesvědčil. Seveřané jsou navíc týmem, který má sílu hlavně doma, venku to není žádná hitparáda.

V posledních třech duelech na cizích hřištích Švédsko prohrálo, a zatímco porážka na půdě Španělska se dala očekávat, prohry od Gruzie a Řecka byly celkem nečekané.

Hosté mohou počítat s dvojicí Ibrahimovič a Krafth, která si odseděla karetní trest, nicméně start v základu není automatický, v ofenzivě týmu panuje velká konkurence, navíc záleží na rozestavení.

Polsko mělo bojovat o MS s Ruskem, místo toho ale odehrál náš severní soused přátelský duel se Skotskem (1:1). Trenér Michniewicz šetřil ve zmíněném duelu největší oporu Roberta Lewandowského a možná měl tušení, zápas totiž nedohrála jeho alternativa Milik, který se v utkání zranil.

Nejlepší světový kanonýr současnosti každopádně bude k dispozici, což dává Polsku solidní šance na postup. Lewandowski se trefil do sítě Švédska hned dvakrát na posledním ME, nicméně z výhry se radovalo Švédsko v poměru 3:2.

V domácím prostředí před zaplněným hledištěm v Chorzówě ale získá Polsko na síle a sebevědomí. V rámci kvalifikace neprohráli Poláci doma ani s Anglií (1:1) a jak se v baráži o ME ukazuje, s výjimkou Itálie se radoval z výhry vždy domácí celek.

Zdroj: ifortuna