14. 7. 2024

Analýza Kyrgios vs Sinner: Zastaví Ital rozjetého Kyrgiose?

Zdroj: Depositphotos

Loni touto dobou Nick Kyrgios vůbec nehrál a po návratu na kurty si procházel herní krizí. Dokonce zvažoval, jestli v pouhých 26 letech nenastal jeho čas a zvažoval konec kariéry. Jenže, kde ty loňské sněhy jsou?

Do této sezony vlétl Australan po hlavě, v deblu s Thanasim Kokkinakisem vybojoval premiérový grandslamový titul na Australian Open, v singlu dokráčel do čtvrtfinále v Indian Wells a stejnou metu má na dosah i v oblíbeném Miami.

Zde na Kyrgiose, který bez ztráty setu vyřadil Mannarina, Rubljova a Fogniniho, čeká v osmifinále Ital Jannik Sinner. Forma světové jedenáctky rozhodně není vůbec špatná.

Připsal si pět výher v týmových soutěžích na ATP Cupu a Davis Cupu, došel do čtvrtfinále na Australian Open a v Dubaji, a trochu jej zastavila až nemoc, kvůli které nenastoupil do osmifinále v Indian Wells (měl hrát rovněž s Kyrgiosem).

Ač se vyléčil, jeho forma trochu uvadla, což se projevilo v předchozích dvou kolech v Miami, kde až po třísetových bitvách vyřadil Fina Ruusuvuoriho a Španěla Carreňa-Bustu.

Dá se očekávat, že vzájemný souboj obou tenistů nabídne vyrovnanou a atraktivní podívanou, v níž by ale přeci jen mírně navrch mohl mít Kyrgios, který hraje jednoznačně nejlepší tenis od roku 2019.

Zdroj: ifortuna