Analýza Wales vs Česko: Vytáhnou se nováčci na Balea a spol ?

Zdroj: Depositphotos

Oba celky se střetly před nedávnem v kvalifikaci o MS a lépe ze vzájemného duelu vyšel Wales, který doma vyhrál (1:0), v Česku se body dělily (2:2). Rovněž nyní jsou na tom domácí lépe, alespoň podle rozpoložení, ve kterém se nachází.

Ostrovní celek porazil Rakousko (2:1), družina kouče Šilhavého naopak prožívá obrovské zklamání po vyřazení od Švédska (0:1p). Trenér národního týmu hraje stále o své další angažmá u reprezentace, a tak ani svou derniéru nebude chtít podcenit.

Sestava by tak neměla být vyloženě poskládaná z nováčků, přestože jsou tlaky, aby některé z opor odpočívaly, vzhledem k jejich náročnému programu i víkendovému zápasu Plzeň – Slavia.

Česko se každopádně bude muset obejít zraněného Havla, rozestavení se patrně vrátí do své původní podoby.

Fotbalistům Walesu může možná trochu chybět motivace, domácí prostředí a zaplněný stadión v Cardiffu ale tým dostatečně vybičují.

Svou výjimečnost i nadále ukazuje Bale, který rozhodl už změněný duel s Rakouskem, když se trefil dvakrát, také proti Česku rozhodl duel skvělou asistencí.

Při své nízkém vytížení v klubu má do hry velkou chuť, a pokud nastoupí může být opět rozdílovým hráčem.

Česko se bude naopak trápit v koncovce, tak jako obvykle když chybí Schick, vzájemný duel tak nebude bohatý na branky, nepřekvapila by ani dělba bodů jako v posledním vzájemném klání.